Teške sudbine učesnika Survivora rastužile gledaoce: Ona je živjela u domu za nezbrinutu djecu, a on bez struje

Piše: L. K. P.

Popularni takmičarski šou program Survivor, koji se emitira na Novj BH gledaocima prikazuje uzbudljivo nadmetanje takmičara, ali i i njihove životne priče, a svoju dušu sada su otvorila dva pripadnika plavog plemena.

Martina Fudurić je otkrila da je odrasla u domu za nezbrinutu djecu, te da je doživjela teške porodične tragedije. Ona je rodom iz Belavića, malog sela u blizini Karlovca, a trenutno živi i radi u Zagrebu.Diplomirala je na Kineziološkom fakultetu, a trenutno je posvećena doktorskim studijama i svom poslu učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture u Osnovnoj školi za učenike s teškoćama u razvoju.

– Od kada sam došla u Survivor shvatila sam da se mnogo više uklapam sa ljudima nego ranije. Kroz život sam imala dosta neprijatnih situacija. Mora porodična kada sam bila dijete nije bila idealna, nekada se čini da nakon kiše nema sunca, stalno sam se osjećala kao da je sve protiv nas, željela sam da sve pređe na nekog drugog. Od sedme godine smo živjeli u domu, sa 13 sam izgubila oca, a sa 24 mi je umro brat koji je tada imao 19 godina i koji nije ni počeo da živi. Ja sam tada bila ljuta na cijeli svijet, zašto se samo meni to događa, rekla je Martina, pa objasnila:

„Gledam ostalu djecu koja imaju roditelje, a ja nemam, zašto meni ta nepravda? Provela sam dobar dio života u kom sam bila ljuta na sve, bila sam dijete kojem je preko noći došlo sasvim nešto novo. Ne stidim se svoje ljutnje ni emocije, bila sam dijete i ništa mi nije bilo jasno šta se događa oko mene. Nađete se među novim ljudima, novom okruženju i ništa vam nije poznato. Sve faze koje sam imala su mi trebale i zbog svega sam danas ovakva kakva jesam.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by survivorcroatia (@survivorcroatia)

Jakob Kosić je rođen i odrastao u Zagrebu, predstavlja se kao strastveni sportista s bogatim iskustvom u različitim borilačkim sportovima. Tokom svoje sportske karijere bavio se boksom, hrvanjem, tajlandskim boksom i kikboksom, a posljednjih pet godina aktivno se bori u profesionalnim MMA borbama. Prije ulaska u Survivor je istakao da obožava borilačke sportove, izazove i adrenalinske aktivnosti te uživa u vožnji motora, snowboardanju, planinarenju i kupanju u hladnim rijekama i jezerima.

On je tokom druge sedmice Survivor-a odlučio da sa gledaocima podijeli svoju životnu priču koja je mnoge emotivno dotakla.

– U osnovnoj školi sam ostao bez oca, roditelji su se razveli, a ja sam ostao da živim sa mamom, bakom i bratom. Bilo je teških momenata, bilo je perioda kada smo bili bez struje. Brat i ja smo nekada bili nevaljali, a onda sam shvatio da to nije dobar put, da je pogrešan i da te vodi u propast. U prvoj godini srednje škole sam počeo da se bavim sportom i shvatio sam da je to dobro za moje tijelo, um i duh, ispričao je Jakob.

Pročitajte još