Ana Mihajlovski u beauty videu prikazala scene iz Gaze

Piše: L. B.

Ana Mihajlovski poslala snažnu poruku

U moru beauty videa, voditeljica Ana Mihajlovski objavila je tutorijal o maskari – ali s pozadinom snimaka granatirane Gaze. Video koji je na prvi pogled klasičan “Get Ready With Me”, brzo se pretvorio u moćan društveni komentar.

Dok objašnjava kako pravilno nanijeti maskaru, u pozadini se čuju sirene, eksplozije i prikazuju scene razaranja. Kontrast je bolan: ljepota u prvom planu, patnja u pozadini.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Mihajlovski (@ana_mihajlovski_)

U opisu videa, Ana piše:

„Ovaj video ima za cilj podizanje svijesti o humanitarnim krizama i oružanim sukobima širom svijeta. Nije usmjeren protiv bilo koje osobe, grupe ili zajednice.“

Publika je reagovala burno – od oduševljenja do ironije. Najviše pažnje privukao je komentar Severine:

„Meni se sviđa i Vaš top. Smanjite TV, nisam čula koji brend je maskara?”

Iza poruke stoji jednostavna, ali snažna ideja – dok biramo nijansu, svijet bira strane. A Ana je podsjetila da društvene mreže nisu samo prostor za estetiku, već i etiku.

Podsjećamo,  Ana Mihajlovski je jedno od najprepoznatljivijih TV lica s ovih prostora. Proslavila se kao voditeljica kultnih emisija poput “Operacija trijumf”, “Big Brother” i “Tvoje lice zvuči poznato”. Poznata je po duhovitosti, iskrenosti i drugačijem pristupu javnoj sceni.

Pročitajte još