Marija Šerifović otvoreno je govorila o roditeljstvu, sinu Mariju i mogućnosti da u budućnosti proširi porodicu. Kako je priznala, trenutno ne razmišlja o još jednom djetetu, ali ne isključuje mogućnost da se njene želje s vremenom promijene.
Pjevačica je istaknula da vjeruje kako djeca često postaju najveći učitelji svojim roditeljima, pa je uvjerena da će je i njen sin Mario tokom odrastanja naučiti mnogim važnim životnim lekcijama. U svom prepoznatljivom duhovitom tonu dodala je kako ih tek čeka “dugotrajna borba između Strijelca i Škorpije”, poručivši da je dio svega stvar odgoja, dio onoga što dijete nosi iz kuće, a dio ipak treba prepustiti višim silama.
Marija ne krije koliko joj je život postao ljepši otkako je Mario stigao na svijet. Kako kaže, čak i kada prolazi kroz teške trenutke, dovoljan je jedan njegov osmijeh da sve ponovo dobije smisao.
