375
Slogani “Ljubav i beba – prvo što nam treba!” i “Rađaj, ne odgađaj!” prvonagrađeni su na konkursu koje je raspisalo Ministarstvo kulture i Vijeće za populacijsku politiku Srbije u svrhu poticanja rađanja u Srbiji.
Na konkurs je prispjelo hiljadu slogana, a na drugom mjestu su slogani “Mama – neću sama, tata – hoću brata” i “Dosta reči, nek’ zakmeči”, dok su slogani “Čuda se ne dešavaju. Čuda se rađaju” i “Nek’ se deca rađaju i lepe stvari događaju” dobili treću nagradu.
Autori prvonagrađenih slogana dobit će novčane nagrade od po 1200 KM, nagrada za drugonagrađene je upola manja, dok će autori trećenagrađenih slogana dobiti po 400 KM.
Šest najboljih slogana bit će korišteno u budućoj kampanji poticanja rađanja u Srbiji, javili su srbijanski mediji.