Na današnji dan: Prije 10 godina napustio nas je Kemal Monteno

Piše: A. P.

Kemal Monteno. Arhiv

Na svoje vječno putovanje, na današnji dan prije 10 godina, otišao je naš Kemal Monteno.

U znak sjećanja i zahvalnosti, gradonačelnik Sarajeva Predrag Puharić obišao je i položio cvijeće u Aleji velikana na groblju Bare, odajući počast sarajevskoj muzičkoj legendi.

Predrag Puharić. Grad Sarajevo

Kemal je bio jedinstvena i neponovljiva muzička veličina, izuzetan kantautor i izvođač, ali i prava sarajevska raja. Ispjevao je svojevrsnu himnu svome rodnom gradu “Sarajevo, ljubavi moja”, kao i neke od najljepših pjesama, uz koje smo živjeli, radovali se, zaljubljivali, a i pomalo tugovali.

– Hvala mu na svemu, dobroti, prijateljstvu i muzici neponovljive ljepote, navodi se u saopćenju Grada Sarajeva.

Pročitajte još