Blizu je: Ovo je najbolji i najugodniji grad za život

Piše: Redakcija

Foto: Unsplash

Britanski ekonomski magazin „The Economist“  i ove je godine proveo studiju i objavio listu gradova najboljih za život. Beč koji je prošle godine nakon punih sedam godina svrgnuo Melbourne s vrha ljestvice najugodnijih svjetskih gradova za život i ove je godine uspio zadržati svoju poziciju. 

aerial photography of city

Foto: Unsplash

Glavni grad Austrije zauzeo je na prvo mjesto prije svega zahvaljujući smanjenoj prijetnji terorističkih napada u Zapadnoj Europi i niskoj stopi kriminala. Istraživanje koje „Economist Intelligence Unit“ provodi svake godine temelji se na 30 kriterija kao što su infrastruktura, obrazovanje, zdravstvena skrb, stabilnost ili kulturna ponuda, a ove je godine provedeno među 140 svjetskih metropola.

beige concrete building

Foto: Unsplash

 U top deset dominiraju australski, kanadski i japanski gradovi, u prvih dvadeset gradova svrstalo se čak osam evropskih gradova.

Pročitajte još