Bivša Playboyeva zečica Ashley Mattingly umrla je u 33. godini, a vijest o njenoj smrti potvrdili su na društvenim mrežama njen brat i sestra Billy i Christy.
– Volimo te. Nedostajat ćeš nam. Leti visoko, sestrice, najljepši si anđeo u raju. – napisala je Christy na Facebooku.
Because I can’t find the words to say I will just leave this here. I love you and will miss you everyday. Fly high…
Gepostet von Christy L Deweese am Sonntag, 19. April 2020
Ashley je prije smrti ostavila oproštajno pismo, što potvrđuje da je riječ o samoubistvu. Njeno tijelo otkriveno je tri dana nakon smrti, kada je zabrinuti prijatelj nazvao policiju jer mu se Ashley nije javila.
Njena porodica istakla je da se Ashley godinama borila s alkoholizmom te da je bila žrtva zlostavljanja. Bila je u vezi s Laneom Garrisonom, zvijezdom serije “Prison break”, kojeg je nadzorna kamera uhvatila kako je tuče. Garrison se branio da je to napravio zato što mu je ona ukrala mobitel te je u zatvoru proveo dva mjeseca prije nego što je pušten na uslovnu. Garrison se nije oglasio povodom njene smrti.
Ashley je 2011. godine bila Playboyeva miss marta.
