Prvo oglašavanje Kate Middleton otkad je rekla da ima rak

Piše: L. B.

Kate Middleton (42), oglasila se prvi put otkad je 22. marta saopštila da boluje od raka i da će biti posvećena svom liječenju, budući da joj je ljekarski tim predložio “preventivnu hemoterapiju”.

Povodom Sedmice mentalnog zdravlja, ona se sada sa suprugom oglasila podijelivši na zvaničnom profilu na Instagramu snimak koji govori o izazovima mentalnog zdravlja s kojima se suočavaju britanski farmeri, konkretno poljoprivrednik Sam Stables. To je, ujedno, njen prvi projekat otkad je podijelila svoje zdravstvene probleme.

– Tokom dana provedenog na Samovoj farmi vođen je razgovor o mentalnom zdravlju u poljoprivrednoj zajednici, uz podršku Strategije za mentalno zdravlje Vojvodstva Cornwall – navedeno je u opisu snimka.

Fanovi britanske kraljevske porodice pohvalili su Kate i Williama jer su se u ovako teškom trenutku posvetili podizanju svijesti o problemima mentalnog zdravlja.

Prošle sedmice princ William je tokom posjete Ostrvima Silly u razgovoru s građanima istakao da njegova supruga “napreduje” u procesu oporavka.

Pročitajte još