
Foto: Instagram/@elmadol
Senida Hajdarpašić, poznatija kao Senidah, održala je koncert u Oslu gdje je u jednom trenutku na svoje rame stavila palestinsku kefiju, a zatim se i ogrnula njome.
Regionalna muzička zvijezda je ovim potezom na simboličan način pružila podršku narodu Palestine. Naime, bijele kefije tradicionalno su nosili Palestinci kako bi se zaštitili od sunca, a danas je ona simbol ponosa ovog naroda nad kojim Izrael vrši genocid.
Senidah je izvela brojne hitove, među kojima su “Balkanka”, “Idi gade”, “Slađana”, “Level” i drugi.
Pjevačica je Oslu nastupila u okviru velike turneje, a u narednom periodu nastupa u Linzu, Zagrebu, Splitu, Skopju, Beogradu, Dusseldorf, Slavonskom Brodu, Ljubljani, Tuzli, Gradiški i Beogradu.
Ovo nije prvi put da je Senidah podržala Palestince. Naime, u avgustu ove godine je u prepunoj dvorani Skenderija u Sarajevu podigla zastavu Palestine.
– Ovo da se vidi, ovo da se čuje. Kad kažemo: ‘Alo, alo’, kad oni kažu: ‘Alo, alo’ mi smo tu za njih – rekla je tada.
View this post on Instagram