Emotivni Edin Džeko: Bilo je padova, ali nikad nismo odustali

Piše: L. B.

Foto: Instagram

Kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko oglasio se nakon historijskog plasmana na Svjetsko prvenstvo, uputivši snažnu i emotivnu poruku javnosti.

Džeko je istakao da put do velikog uspjeha nije bio nimalo lagan, podsjetivši na teške trenutke kroz koje je reprezentacija prolazila.

– Nije bilo lako. Bilo je trenutaka kada su nas osporavali, kada smo padali. Ali nismo odustajali. Vjerovali smo jedni u druge i u ono što gradimo zajedno – poručio je kapiten.

Naglasio je kako iza plasmana stoje godine rada, odricanja i snažnog karaktera ekipe, te da ovaj rezultat nije zasluga pojedinca.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edin Dzeko (@edindzeko)

– Danas, kada kažemo da je Bosna i Hercegovina na Svjetskom prvenstvu, znamo da iza te rečenice stoji ogroman rad. Ponosan sam na svakog igrača, stručni štab i sve ljude koji su bili uz nas, čak i kada nije išlo – dodao je.

Posebnu zahvalnost uputio je navijačima, ističući njihovu ključnu ulogu tokom cijelog puta.

– Vaša podrška nas je nosila kroz svaku utakmicu. Bili ste naš dodatni igrač. Ovo nije uspjeh pojedinca – ovo je uspjeh svih nas, jedne zemlje koja zna koliko vrijedi zajedništvo – napisao je Džeko.

Na kraju, kapiten je poručio da reprezentacija ne planira stati, već da su pred njima novi ciljevi.

– Kao kapiten osjećam ogromnu čast, ali i odgovornost. Ovo je trenutak koji smo sanjali i dosanjali… Idemo dalje, velike stvari su pred nama – zaključio je uz poruku “Jedna si jedina”.

Pročitajte još