Karleuša otvoreno o alimentaciji i položaju samohranih roditelja: Situacija nije bila dobra

Govorila o ličnom iskustvu, zakonskoj zaštiti roditelja i važnosti odgovornog roditeljstva

Piše: L. B.

Muzička zvijezda Jelena Karleuša govorila je na konferenciji “Nijedna mama nije sama“ u Beogradu, koja je posvećena položaju žena i roditelja u društvu. U svom obraćanju dotakla se ličnog iskustva, odrastanja u porodici razvedenih roditelja te izazova sa kojima se suočavaju samohrani roditelji, posebno majke.

Karleuša je istakla da je i sama majka dvije djevojčice i da dobro razumije težinu odgovornosti koju nose roditelji koji sami brinu o djeci. Posebno je govorila o temi alimentacije, naglasivši da se situacija u njenom slučaju promijenila nakon što su najavljene strožije zakonske mjere i mogućnost sankcionisanja neodgovornih roditelja.

Foto: Telegraf.rs

Prema njenim riječima, sama naznaka da će država strožije provoditi zakon uticala je na to da se situacija „popravi“, iako ranije nije bila zadovoljavajuća.

Ona je naglasila da je ključno da zakoni ne ostanu samo mrtvo slovo na papiru, već da se dosljedno primjenjuju, kako bi djeca i roditelji koji o njima brinu imali stvarnu zaštitu i podršku sistema.

Govoreći o roditeljstvu, Karleuša je istakla da je vaspitanje djece temelj društva, te da je posebno važno učiti djecu poštovanju, empatiji i odgovornosti prema ljudima, životinjama i okolini. Dodala je da joj je najveći ponos način na koji je odgojila svoje kćerke, koje, kako kaže, pokazuju poštovanje prema svima.

Pročitajte još