Dvije decenije u ritmu: Frenkie predstavlja “Chapters”, novu pjesmu i izložbu

Piše: A. P.

Nakon što je prošle godine proslavio povratak prepoznatljivom hip hop stilu sa albumom Manifest, Frenkie se danas javlja sa novom pjesmom Chapters.

Nova numera obilježava dvadesetogodišnji jubilej od prvog albuma. Također, u novom projektu su rekreirane scene iz Frenkijevog spota Bruce Lee rap i prvog singla Raise. Produkciju potpisuje sunray.media. Režiju i montažu potpisuje Hamza Makić, dok je izvršni producent Rejhan Hrnjić.

– Prisjetio sam se srednjoškolskih dana i vremena kada je nastajao moj prvenac. Tako da nas Chapters kao mašina za vremeplov vraća na tuzlansku Jalu, pozorište, podrum FM Jam emisije i prve grafiti festivale.  Odličan cd predstavlja veliki milestone u mojoj karijeri, a ova pjesma se može posmatrati kao novi uvod u album – rekao je reper.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Frenkie (@frenkie.official)

Osim toga, večeras se održava i njegova prva samostalna izložba u galeriji Manifesto, s početkom u 20 sati.

– Zahvalan sam Bogu što dvadeset godina imam zdravlja, snage i mogućnosti da se uspješno bavim ovim kreativnim radom, a izložba će ilustrovati kao je to put izgledao. Zato i ovom prilikom pozivam sve ljubitelje hip hop kulture da nam se pridruže – poručio je Frenkie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Frenkie (@frenkie.official)

Pročitajte još