Dragan Stojković Bosanac napustio “Zvezde Granda” i prešao na Pink

Piše: A. P.

Foto: Antonio Ahel/ATAImages/PIXSELL

Nakon 12 godina provedenih kao član žirija muzičkog takmičenja “Zvezde Granda”, istaknuti kompozitor i harmonikaš Dragan Stojković Bosanac odlučio je napustiti ovu poziciju.

Njegov prelazak u novi televizijski format potvrdio je Željko Mitrović, vlasnik televizije Pink, koji je otkrio da će Bosanac od sada biti član žirija emisije “Pinkove zvezde”.

– Bio sam dijete kada je, krajem osamdesetih, još u velikoj Jugoslaviji, Dragan Stojković Bosanac snimao muzičke projekte u mom tonskom studiju Pink u Zemunu! Sada će, pored Desingerice, sa još tri velika iznenađenja, biti član žirija “Pinkovih zvezda”, ili bolje reći član grupe “Pet veličanstvenih” – otkrio je Mitrović.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zeljko Mitrovic (@zeljkomitrovic)

Ova objava izazvala je veliku pažnju u javnosti, jer Bosanac važi za jednog od najprepoznatljivijih muzičkih stručnjaka u regionu. Njegov humor, iskustvo i autentičnost bili su zaštitni znak “Zvezda Granda”.

Odlazak Bosanca iz žirija dolazi nakon što je to učinila i Marija Šerifović. Njeno mjesto, kako je potvrđeno, preuzima Dara Bubamara, koja će od naredne sezone biti dio takmičenja. Za sada nije poznato ko će zamijeniti Bosanca, a publika s nestrpljenjem očekuje odluku produkcije.

Pročitajte još