Neda Ukraden otvoreno o ljubavi sa čuvenim doktorom: „Nisam željela da Jelena zbog mene pati“

Piše: L. B.

Foto: Instagram / @neda.ukraden

Legendarna pjevačica Neda Ukraden, koja je nedavno proslavila 75. rođendan, i dalje oduševljava energijom, izgledom i optimizmom. Iako je samo jednom bila u braku – s rediteljem Milanom Bilbijom, s kojim ima kćerku Jelenu – priznala je da je nakon razvoda doživjela još jednu veliku ljubav, i to s beogradskim doktorom Momom Jakovljevićem.

U svojoj knjizi „Zora je svanula“, Neda je otkrila da je Momu upoznala osamdesetih godina na muzičko-modnoj manifestaciji u Makedoniji. On je tada bio i maneken i ljekar, a ona već velika zvijezda. Već iste večeri rodila se obostrana privlačnost.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Ne znam kako smo, uz sve razlike i udaljenost, tako brzo razvili ljubav i došli do priče o zajedničkom životu. Bili smo zreli, slobodni i zaljubljeni. Jedino sam tugovala što Jelena nije bila sa mnom u Beogradu, prisjetila se pjevačica.

Njihova veza postala je ozbiljna, a Neda se 1987. godine čak prijavila na njegovu beogradsku adresu. Ipak, kada je došlo vrijeme da kćerku upiše u školu, odlučila je da ostane uz nju.

Dobro sam znala da preseljenje i promjena sredine za Jelenu ne bi bili laki. Nisam željela da ona pati, pa sam izabrala da ja patim. I patila sam, dugo, iskreno je priznala.

Iako se ljubav tada završila, sudbina je godinama kasnije ponovo spojila njihove živote – upravo je doktor Jakovljević pomogao Jeleni tokom trudnoće s trećim djetetom.

Pročitajte još