Kraljica popa sada i milijarderka

Piše: A. P.

Foto: AP

Pjevačica i poduzetnica Beyoncé zvanično se pridružila klubu milijardera, potvrđuje američki Forbes. Time je postala peta muzičarka koja je dostigla ovu finansijsku prekretnicu, uz Taylor Swift, Rihannu, Brucea Springsteena i supruga Jay-Z-ja.

Veliki dio bogatstva ostvarila je zahvaljujući izuzetno uspješnoj turneji “Renaissance World Tour”, koja joj je donijela gotovo 600 miliona dolara prihoda. Osim muzike, Beyoncé je izgradila snažnu poslovnu karijeru – 2010. godine osnovala je kompaniju Parkwood Entertainment, a 2016. u saradnji s Adidasom pokrenula modni brend Ivy Park.

Poznata po tome što samostalno upravlja svojom karijerom, Beyoncé je više puta isticala važnost nezavisnosti i poduzetništva, posebno kao inspiraciju drugim ženama.

– Kada sam odlučila sama voditi svoju karijeru, osjećala sam da želim slijediti stope Madonne i postati snažna ličnost, izgraditi vlastiti imperij i pokazati drugim ženama da, kada dođeš do te tačke u karijeri, ne moraš potpisivati ugovor s nekim drugim niti dijeliti svoj novac i uspjeh – možeš to uraditi sama – rekla  je Beyoncé.

Nekadašnja članica “Destiny’s Child-a”, samostalnu muzičku karijeru započela je 2003. godine i odmah privukla pažnju albumom “Dangerously in Love”. Među njene najveće hitove ubrajaju se pjesme “Crazy in Love”, “Halo”, “Irreplaceable”, “Texas Hold ’Em” i “Drunk in Love”.

Pročitajte još