Nevjerovatna Lana Pudar viceprvakinja Evrope

Piše: I.J.

Mostarska plivačica Lana Pudar osvojila je srebrnu medalju u disciplini 200 metara dupin na Evropskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Rimu.

Pudar je utrku isplivala u vremenu 02:09.59 što je novi rekord Bosne i Hercegovine.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Lana Pudar (@lanapudar)

Sjajna Lana je finalnu utrku u Rimu završila na drugom mjestu, odmah iza Ruskinje Anastasije Markove sa vremenom 2:09.59. Treće mjesto osvojila je Francuskinja Lucie Delmas sa rezultatom 2:10.42.

15-godišnja Lana će našu zemlju ove godine predstavljati na Olimpijskim igrama u Tokiju.