Novi početak nakon teškog perioda: William i Kate sele u novi dom

Piše: A. P.

Foto: AP

Princ William i Kate Middleton će se preseliti u Forest Lodge s osam spavaćih soba u Windsor Great Parku, sa svojom djecom Georgeom, Charlotte i Louisom, što je ujedno i njihov novi dom.

Porodica živi u kućici Adelaide u dvorcu od avgusta 2022. godine, ali nakon izazovnih 18 mjeseci tokom kojih se princeza suočavala s dijagnozom i liječenjem raka, odlučili su napraviti promjenu.

– Windsor je postao njihov dom. Međutim, tokom posljednjih nekoliko godina dok su živjeli u Adelaide Cottageu bilo je nekih zaista teških trenutaka – rekao je izvor iz kraljevske porodice za BBC.

To će biti mjesto gdje planiraju živjeti kao porodica kada princ i princeza od Walesa postanu kralj i kraljica.

Kao i kod njihove četverosobne kućice u Adelaideu, podrazumijeva se da neće imati osoblje koje će živjeti s njima jer se fokusiraju na stvaranje što privatnijeg porodičnog doma.

William i Catherine su objavili da se sele iz Kensingtonske palate u Londonu u Windsor u avgustu 2022. godine. Također imaju domove u Anmer Hallu u Norfolku gdje provode veći dio školskih praznika, a njihove kancelarije ostaju u Kensingtonskoj palati.

Bilo koji radovi izvedeni na Forest Lodgeu neće biti finansirani iz državnog granta koji osigurava državno finansiranje monarhije. Princ i princeza od Walesa privatno finansiraju selidbu i plaćat će tržišnu rentu za nekretninu.

Oni trenutno žive u vikendici u Adelaideu.

Pročitajte još