Posljednje riječi Halida Bešlića za naš magazin: “Dar od Boga je da me ljudi vole, a volim i ja njih”

Piše: A. P.

Foto: Ivica Galovic / PIXSELL

Tužna vijest o odlasku legendarnog Halida Bešlića potresla je cijeli region. Iza sebe je ostavio ogroman trag na muzičkoj sceni, ali i u životu. Mnogi su ga opisivali kao ogromnog humanitarca i čovjeka velikog srca koji je unatoč brojnim izazovima i obavezama ostao prizeman.

Kako je govorio u posljednjem intervju za naš magazin, 2021. godine, nikada nije bio umoran od svoje karijere i publike koja mu je davala vjetar u leđa.

– Navikao sam na ovakav način života. Ovo je dar od Boga, da me ljudi vole, a volim i ja njih. To je moja osnovna karakterna osobina, to mi daje energiju. Ništa mi nije teško. I kada mi je teško, sam sebe ubijedim da mi nije teško. Naravno, bude trenutaka kada sam i ja neraspoložen i kada sam nezadovoljan, ali idem dalje i ne želim da me takva negativna energija obuzima – ispričao je Bešlić za “Azru”.

Podsjetimo, Halid Bešlić preminuo je danas u 72. godini života nakon borbe s opakom bolešću.

Pročitajte još