Željko Samardžić o najvećoj životnoj tragediji: Gubitak djeteta nikada nisam prebolio

Piše: I. H.

Foto: Pixsell

Iako ga publika poznaje kao vedrog, nasmijanog i emotivnog izvođača, Željko Samardžić godinama nosi duboku bol o kojoj rijetko govori. On i njegova supruga Maja preživjeli su najveću tragediju koju roditelj može doživjeti – smrt svog djeteta. Njihov sin Zlatko preminuo je kada je imao samo tri i po mjeseca, ostavljajući ranu koja nikada nije zacijelila.

Željko se prisjetio tih najtežih dana, kada je mališan sahranjen u Nikšiću, rodnom kraju njegove očeve porodice:

„Očeva porodica je iz Nikšića, tamo smo pokopali malog Zlatka, to je bila tuga za sve nas. Kad god dođe taj mjesec, Maja i ja sami podijelimo tu tugu i uvijek razmišljamo koliki bi bio da je ostao živ… ali to je život.“

I danas, nakon toliko godina, sjećanja su bolno svježa.

„Bio je beba, imao je tri i po mjeseca, ime sam mu dao Zlatko, po mom kumu koga sam mnogo volio“, ispričao je pjevač, naglašavajući da roditelj nikada ne prestaje misliti na dijete koje je izgubio.

Posebno teško bilo je njegovoj baki, koja je prvi put došla da vidi svog praunuka, ne sluteći da će to ujedno biti i posljednji put:

„U Crnoj Gori je muška glava velika stvar. Nikada to neću zaboraviti.“

Porodica je tada zajedno putovala iz Mostara u Nikšić kako bi obavila sve obrede i ispratila malog Zlatka na vječni počinak.

Uprkos tragediji koja ih je obilježila, Željko i Maja pronašli su snagu da nastave dalje. Danas su ponosni roditelji tri kćerke koje su im podarile unuke, a upravo u njima pronalaze novu radost, toplinu i smisao.

Pročitajte još