Ovako izgleda skupocjena vila Gorana Bregovića koja podsjeća na zatvor

Piše: L. B.

INSTAGRAM: @goran_bregovic_official

Goran Bregović, uz veliku muzičku karijeru, izgradio je i imovinu vrijednu desetine miliona eura, a iza ulaganja u brojne nekretnine stoji njegov dugogodišnji strah od siromaštva.

Goran Bregović (76) već godinama slovi kao jedan od najuspješnijih muzičara u regiji, no osim bogate karijere izgradio je i impresivnu imovinu, procijenjenu na više od 35 miliona eura.

Kako pišu mediji, u njegovom vlasništvu nalaze se dvije vile u Beogradu te više stanova i apartmana u Zagrebu, Parizu, na crnogorskoj obali i Jahorini, što ga svrstava među imućnije ljude s estrade.

Posebnu pažnju privlači jedna od njegovih beogradskih vila. Dok druga djeluje kao ugodan porodični dom, ova se ističe neobičnim izgledom. Riječ je o velikoj sivoj kući s tamnim prozorima i visokom ogradom, koju mnogi prolaznici upoređuju sa zatvorom. Navodno je za tu nekretninu izdvojio oko dva miliona eura, prenosi Kurir.

Fotografije pogledajte ovdje.

Sam muzičar ranije je otvoreno govorio o razlozima svojih ulaganja, priznajući da iza svega stoji duboko ukorijenjen strah od siromaštva. Ispričao je kako je tokom rata u jednom danu izgubio gotovo sve, što je snažno utjecalo na njegove kasnije odluke. Upravo zbog tog iskustva godinama je ulagao u nekretnine i druge vrijednosti, želeći sebi i porodici osigurati stabilnost.

Pročitajte još