486
Prije 25 godina poslana je prva SMS poruka. Bio je to britanski stručnjak za softwer Neil Papworth. U toj SMS poruci pisalo je: “Sretan Božić”. Za “Tass” je kazao da mu je u vrijeme kada je radio za kompaniju “Sema group” u Velikoj Britaniji dodijeljen SMS projekat koji je rađen u partnerstvu s jednim od njihovih klijenata, kompanijom Vodafon. Kaže da je svrha projekta bila da omogući korisnicima da imaju samo jedan uređaj kod sebe, a ne da nose telefon za pozive i pager za tekstualne poruke.
-Čuo sam da su neki ljudi navikli da nose dva uređaja, telefon i pager, te da će im ova tehnologija omogućiti da sa sobom nose samo jedan uređaj, telefon, kaže Papworth.
