Holivud planira rimejk filma Sidneya Lumeta iz 1974. koji je rađen prema čuvenom, istoimenom, romanu Agate Christie.
Kako prenose holivudski mediji, jedan od producenata uz studio “20th Century Fox” je i režiser Ridley Scott. Za sada se ne zna kakva će biti glumačka podjela, a britanski režiser najvjerovatnije neće režirati ovaj rimejk.
Ingrid Bergman je za ulogu švedske misionarke u Lumetovom filmu dobila Oskara a film u kome su igrali Lauren Bacall, Sean Connery, Jacqueline Bisset, John Gielgud, Vanessa Redgrave, Michael York i Anthoni Perkins, nominiran je u još pet kategorija.
Ulogu belgijskog detektiva Herkula Poaroa igrao je Albert Finney. U filmu (i knjizi) Poaro istražuje ubistvo u luksuznom vozu.
“Ubistvo u Orijent ekspresu” adaptirano je i za američku televiziju 2001. i Poaroa je tu igrao Alfred Molina, prenosi Tanjug.