George Romero: postumno dobio zvijezdu na Stazi slavnih

Piše: Redakcija

Tri mjeseca nakon smrti Georgea Romera, Holivudska trgovačka komora iskazala je počast cijenjenome američkom redatelju horror filmova, uklesavši njegovu zvijezdu na Stazi slavnih, pločniku duž Hollywood Boulevarda i Ulice Vine. S obzirom na to da je Romero redatelj kultnih klasika horrora Noć živih mrtvaca iz 1968. i Zombie iz 1978., na Bulevaru Hollywood su se jučer, među brojnim uzvanicima, okupili glumci odjeveni u zombije, odajući mu počast.

Romero je umro u snu, nakon borbe s rakom pluća, 16. Jula u dobi od 77. godina. Rođen je u Bronxu. Otac mu je bio Kubanac, a majka Litavka. Romero je završio Carnegie Mellon University u Pittsburghu, a potom započeo karijeru snimajući reklame.

Nakon Noći živih mrtvaca, Romero je režirao filmove Theres Always Vanilla, Season of the Witch i The Crazies, iako nijedan nije imao toliko veliki utjecaj na nove genreacije kao njegov prvi film. Četvrti film o zombijima, Land of the Dead, snimio je u Torontu 2015. godine, a u njemu glume Simon Baker, Dennis Hopper, Asia Argento i John Leguizamo.

Staza slavnih je 1978. proglašena kulturno-povijesnim spomenikom Los Angelesa. Procjenjuje se da pločnikom na kojemu je više od 2600 zvijezda, godišnje prošeće oko 10 milijuna posjetitelja.

Izvor: Hina

Pročitajte još